دنیا پیمان شکنى، مکار

[بدان اى عزیز که‏] هر یک از ما باید بداند که جامعه انسانى به منزله کاروانى است که ساربان آن به آهنگ خرابى و ویرانى این دنیا، اشترانش را می‏راند و منادى، آنان را به مرگ فرا می خواند. آگاه باشید که دنیا پیمان شکنى مکار است که هر روز شویى براى خود گیرد و در هر شبى اهلى را به قتل رساند و در هر ساعتى جمعى را پریشان سازد، و چه بسیار کسانى از پیشینیان بودند که به این دنیا دل بستند و به فخر و مباهات به آن پرداختند، ولى همه آنها را در هم کوبید و روانه دوزخشان ساخت.


کجاست آن که مال و ثروت دنیا را جمع کرد و در حفظ و حراست آنها بسیار کوشید و از انفاق در راه خدا بخل ورزید؟! کجاست آن که سستی ها نمود و لشگرها گرد آورد و بر منبرها بالا رفت؟! کجاست آن که خانه‏ ها ساخت و قصرها بالا برد و مردمان را گرد آورد؟! همه این‏ها چند روزى بیش نبود و عاقبت، نهنگ مرگ آنها را در کام خود فرو برد .

 

 

منبع: باده گلگون " آیة الله حاج میرزا جواد آقا ملکی تبریزى(ره)"

 

/ 4 نظر / 112 بازدید
حسن

بروزم سر بزن شادميشم

basiji

داداش عجب وب باحالی داری اگه دوست داشتی به لینک زیر هم سر بزن. http://basijenoavaran.persianblog.ir/post/49

شرکت مهندسی ایده پرداز طوبی

وب‌سایت ویژه تشکل‌های دینی، مذهبی (مساجد، حسینیه‌ها و هیأت مذهبی) "برای گسترش فرهنگ عاشورا، نذر فرهنگی کنیم" ________________________________________ مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی): عزیزان من! امروز تهاجم فرهنگى با استفاده از ابزارها و فناوری‏هاى جدید ارتباطى خیلى جدى است؛ صدها وسیله و راهرو اطلاعات به سمت فکر جوان و نوجوان ما وجود دارد؛ از انواع شیوه‌هاى تلویزیونى و رادیویى و رایانه‌اى و امثال این‏ها دارند استفاده مى‌کنند و همین‌طور به صورت انبوه، افکار و شبهه‌هاى گوناگون را در آن‏ها مى‌ریزند. باید در مقابل این‏ها ایستاد. امروز نمى‌شود به همان روش‏هاى قدیمى خودمان اکتفا کنیم؛ من دیروز در جمع جوان‌ها می‏گفتم: که امروز صدها سایت اصلی و هزاران سایت فرعی در اینترنت وجود دارد که هدف عمده ‏شان این است که تفکرات اسلامی و بخصوص تفکرات شیعی را مورد تهاجم قرار دهند؛ تهاجم هم تهاجم استدلالی نیست از روش‌های تخریبی و از روش‌های روانشناسانه و غیره استفاده می‏کنند، همه این‌ها پاسخ دارد، پاسخ‌هایش هم مشکل نیست. بایستی از این وسایل استفاده کرد، باید از آنچه که در اختیار داریم حداکثر استفاده را بکنیم.

محجوب

سلام مردم به اعتبار نگاهم کنندلیک من ازسراب پیش توبی آبروترم... زیبابود...منتظره حضورگرمتون هستیم... یاعلی(ع)