دنیا زندان مؤمن و بهشت کافر است !؟

امام حسن (ع) در عین حال که پارسا و زاهد بودند ، بسیار آراسته  ، با وقار و خوش پوش نیز بودند . روزی با شکوه و نورانیت خاصی ، سوار بر اسب زیبائی از کوچه های مدینه عبور می کردند، در مسیر فردی ایشان را دید وبه پیش آمد و عرض کرد سؤالی دارم . حضرت فرمودند بپرس .

آن فرد گفت:حضرت محمد (ص) فرموده است:"دنیا زندان مؤمن و بهشت کافر است" ولی اکنونکه وضع تو را با وضع خودم مقایسه میکنم ، می بینم تو در آسایش هستی ومن در سختی ، چرا؟

امام پاسخی دادند که بینش و دید خاصی را به انسان میدهد ( این تصور غلط است که مؤمن باید از همه چیز محروم باشد).ایشان فرمودند:

((هرگاه مقام عالی و رفیع مؤمن را در بهشت با وضع او در دنیا مقایسه کنی ، متوجه خواهی شد که دنیای مؤمن نسبت به آخرتش زندان است ؛ و هرگاه جای عذاب آور اورا در دوزخ با وضعش در دنیا مقایسه کنی ، متوجه خواهی شد که دنیای او نسبت به آخرتش بهشت است)).

 

/ 2 نظر / 15 بازدید
همه چي آرومه ، غصه ها خوابيدن

سلام دوست من داشتم وبگردي ميکردم اومدم تو وبت يه جوراي فکر مي کنم متفاوت تر از بقيه بودي ، اگه دوست داشتي پيششش ما بيا ، البته اگه دوست داشتي ، اگه لينکمم کردي که ديگه واقعاً منت به سر ما گذاشتي ، راستي به نظرم از قالباي نايت اسکين استفاده کني بهتره هم سبک تره هم زيبا تر البته اين نظر منه . يه بنده خدايي ميگه خدايا تقديرم را زيبا بنويس. کمک کن آنچه تو زود خواهي؛. من دير نخواهم. و آنچه تو دير خواهي؛. من زود نخواهم. [گل]

محمد تقی یکتاپرست

سلام ممنون مطلب ها تون خیلی جالب و تازه ومتفاوت بود.مثل این وب ندیده بودم.