دفع بلا با زیارت عاشورا

مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائرى مؤ سس حوزه علمیه قم فرمودند: اوقاتیکه در سامراء مشغول تحصیل علوم دینى بودم ، اهالى سامراء به بیمارى وبا و طاعون مبتلا شدند و همه روزه عده اى مى مردند.

روزى در منزل استادم مرحوم سید محمد فشارکى جمعى از اهل سامراء بودند، که ناگاه آیت الله میرزا محمد تقى شیرازى (متوفى ١٣٣٨ ه‍ ق ) که در مقام علمى مانند مرحوم فشارکى بود تشریف آوردند و صحبت از بیمارى وبا شد که همه در معرض خطر مرگ هستند.

مرحوم میرزا فرمودند: اگر من حکمى بکنم آیا لازم است انجام شود یا نه ؟ همه گفتند: آرى ، فرمود: من حکم مى کنم که شیعیان ساکن سامراء از امروز تا ده روز همه مشغول خواندن زیارت عاشورا شوند و ثواب آن را هدیه به مادر امام زمان حضرت نرجس خاتون نمایند، تا این بلا از آنان دور شود.

اهل مجلس این حکم را به همه شیعیان رساندند و مشغول زیارت عاشورا شدند. از فردا شیعیان دیگر در معرض تلف واقع نمى شدند ولى غیر شیعه مى مردند و بر همه اهل سامراء این نکته واضح و ظاهر شد.

برخى از غیر شیعه از آشنایانشان از شیعه مى پرسیدند: سبب چیست که از ما مى میرند و از شما نمى میرند؟

به آنها گفته شد: همه زیارت عاشوراى امام حسین مى خوانند تا در معرض ‍ وبا و طاعون قرار نگیرند، و خداوند هم دفع بلاء مى کنند.

منبع:یکصد موضوع ۵٠٠ داستان

مؤ لف : سید على اکبر صداقت

/ 1 نظر / 16 بازدید
دهقانفرد

سلام [گل] خوبيد ؟[سوال] وب خوبي داريد مطالبتون جالب هست [دست] دوست داشتيد به منم سر بزنيد [خجالت][عجله][تایید] يا علي [خداحافظ]