مال بی برکت

از امام صادق (ع )روایت شده:

 آن کس که نزد صاحبان قدرت ، یا کسى که مخالف دین اوست ، به چشم داشت مال دنیا فروتنى کند، پروردگار، او را به ورطه در اندازد و بر او خشم گیرد، کار او به وى بازگذارد و اگر به چیزى از دنیا دست یابد، برکت از وى ببرد. و از دنیا  ، آن چه در حج و آزادى بردگان و نیکوکارى صرف کند، بى پاداش ماند.


(مؤلف می گوید): مى گویم که امام (ع ) راست فرمود. ما خود این آزمودیم و پیشینیان ما نیز آزمودند و به اتفاق کلمه رسیدیم که در چنان اموالى برکتى نیست و به زودى نابود مى شود. و آن ، امر ظاهر و محسوسى است که هر کس ، چیزى از آن اموال نفرین شده به دست آورده است ، به بى برکتى آن ، اعتراف دارد.

 


/ 2 نظر / 61 بازدید
.:: رسول نور ::.

با سلام وبلاگ زيبا و پر محتوايي داريد خوشحال ميشم به وبلاگ تازه تاسيس من که امروز به تازگي را اندازي شده سري بزنيد و نظر خودتون رو به ما بگوييد./ در صورت تمايل به تبادل لينک در قسمت نظرات اعلام کنيد./ منتظرتان هستيم./ باي تا هاي./

جا مانده از قافله

اگر پيغمبر اسلام زنده مي‏بود امروز چه مي‏كرد ؟ درباره چه مسئله‏اي‏ مي‏انديشيد ؟ والله و بالله قسم مي‏خورم كه پيغمبر اكرم در قبر مقدسش‏ امروز از يهود مي‏لرزد . والله و بالله ما در برابر اين قضيه‏ مسئوليم .والله قضيه‏اي كه دل پيغمبر اكرم را امروز خون كرده است ، اين قضيه است(قضيه فلسطين) . داستاني كه دل حسين بن علي را خون كرده ، اين قضيه است . اگر مي‏خواهيم به عزاداري حسين بن علي ارزش‏ بدهيم ، بايد فكر كنيم كه اگر حسين بن علي امروز بود و خودش مي‏گفت براي‏ من عزاداري كنيد ، مي‏گفت چه شعاري بدهيد ؟ آيا مي‏گفت بخوانيد " نوجوان اكبر من " يا مي‏گفت بگوئيد : " زينب مضطرم الوداع ، الوداع " ، ?! اگر حسين بن‏ علي بود مي‏گفت اگر مي‏خواهي براي من عزاداري كني ، براي من سينه و زنجير بزني ، شعار امروز تو بايد فلسطين باشد . شمر امروز موشه دايان (اوباما و نتانياهو) است . شمر هزار و سيصد سال پيش مرد ، شمر امروز را بشناس و... مطلبي که خوانديد بخشي از سخنان شهيد مطهري بود ، در کتاب حماسه حسيني. براي خواندن ادامه ي اين متن به وبلاگ ما بياييد !